Dekoracje Ślubne

Spełniamy Twoje marzenia...

Weselne (i nie tylko) podziękowania dla gości

Wesele jest okazją do świętowania uroczystości zaślubin w gronie najbliższych. Jak nowożeńcy mogą wyrazić swoją wdzięczność za spędzony razem czas? Pomysłów jest wiele, w tym artykule przedstawimy kilka z nich.

Różne formy podziękowań

W polskiej tradycji istnieje zwyczaj obdarowywania gości ciastem w ozdobnym pudełku lub alkoholem. Podarki te są wręczane podczas żegnania się Pary Młodej z gośćmi. W ten sposób nowożeńcy symbolicznie dziękują za wspólną zabawę oraz otrzymane prezenty. Obecnie zwyczaj ten wciąż jest popularny, jednak coraz częściej na przyjęciach weselnych pojawiają się również inne formy podziękowań.

Jak wyglądają nowoczesne formy ślubnych podarunków? Po pierwsze – są one spersonalizowane. Na etykiecie lub naklejce widnieją imiona Pary Młodej oraz data uroczystości. Po drugie – wpasowują się w klimat wesela. Posiadają więc elementy kolorystyczne zgodne z kolorem lub stylem przewodnim – odpowiednią wstążeczkę, motyw kwiatowy czy elegancki lub rustykalny papier. Po trzecie – mogą w środku zawierać, co tylko zamarzy sobie Para Młoda. Cukierki, ciasteczka, fiolki z herbatą czy kawą, magnesy, słoiczek konfitur lub miodu, buteleczka z alkoholem i wiele, wiele innych.

Prezenty mogą być wręczone osobiście przy składaniu życzeń nowożeńcom lub podczas żegnania gości. Mogą też być ułożone lub wywieszone w jednym miejscu, wraz z pisemną zachętą, aby każdy gość zabrał podarek do domu. Inną formą przekazania podarunku jest postawienie go przy każdym nakryciu na stole weselnym. Zwyczaj obdarowywania gości obecny jest też na innych uroczystościach – Chrzcie Św., Komunii Św., urodzinach czy podczas pożegnania ze współpracownikami - za każdym razem, gdy chcemy podziękować bliskim, że są razem z nami!

nasze realizacje

My również posiadamy w swojej ofercie ręcznie robione podziękowania dla gości. Oto przykłady niektórych z nich. Najczęściej podziękowania napełniamy kawą, herbatą lub cukierkami.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, więc jeśli chcesz zmienić zawartość lub etykietę na prezencie – skontaktuj się z nami! W miarę naszych możliwości wykonamy i wycenimy dla Ciebie bezpłatny projekt, a po jego akceptacji przystąpimy do realizacji zlecenia.

Podobał Ci się nasz artykuł? Na jakie tematy powinniśmy pisać? Zapraszamy do komentowania!

Informacje
  • Ul. Watykańska 8/50 20-538 Lublin
  • sceneriaslubna@gmail.com
  • 693 881 323